FTK

FasTrack Discoverers

FasTrack Discoverers Program Logo

FasTrack Discoverers Image

Çocuklar doğal olarak meraklıdırlar, o zaman neden yeni bir şey keşfetmelerine izin vermeyelim? FasTrack®Explorers gibi, FasTrack® Discoverers da diğer FasTracKids programlarını konu tabanlı bir müfredatla kullanıma sunan çok-günlük bir programdır. Gelişimsel uygun etkinlikler ile FasTracKids® ana programını kullanarak, 3-5 yaş arası çocuklar iletişim ve dil becerilerini geliştirebilirler. Çocuklar aynı zamanda eğlenceli bir şekilde okuma yazma, sesler(phonics), matematik ve müzik bilgileriyle tanışırlar. Bu program günde üç saat, haftada beş güne kadar, toplam 44 hafta sürmektedir.

FasTrack Discoverers, okul öncesi yaşta olan çocukların gelecekteki akademik gelişimleri için sağlam bir temel oluşturan öğretmen rehberliğinde bir programdır. FasTrack Discoverers, yaratıcılık, iletişim, güven, eleştirel düşünme ve işbirliği becerilerini öğrenime sunduğu için, heyecan verici ve interaktif programı sayesinde ,çocuk merkezli bir eğitim olabilmektedir. FasTrack Learning Station® , Discoverers programının arkasındaki itici güçtür ve bu her FasTrack dersinde belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

 

FasTrack Discoverers Image

Gün boyunca verilen dokuz farklı öğe sayesinde, çocuklarazig-zag eğitim℠ verilmektedir. Bu metot, görsel, işitsel ve kinestetik öğrenmeye maruz kalmaları sayesinde, farklı öğrenme yollarının gereklerini karşılayarak, çocukların bilgi edinmesine olanak sağlar. Dersin dil ve okuma-yazma bölümünde, çocuklar sesleri(phonics) ve nasıl okuyup yazacaklarını öğrenirler. Dersin matematik bölümü, çocukların temel toplama ve çıkarmayı, zamanı nasıl söyleyeceklerini ve hatta para ve para birimini tanımayı öğrenmelerine olanak sağlar. Hareket, tekerlemeler ve şarkıları bütünleştiren müzik etkinlikleri, her derste yaratıcı bir ortam sağlar.

FasTrack Discoverers programının öğeleri şunlardır: Hoşgeldin Zamanı (geçiş ve sosyalleşme), Hoş geldin Çemberi (yaratıcı ifade), FasTrack Learning Station (fen ve yaratıcılık), Atıştırma Zamanı (sosyalleşme), Hareket (tüm motor becerileri), Akademik İstasyonlar (dil, okuma-yazma ve matematik), Müzik Zamanı (FasTrack Music), Yaratıcı Zaman (kültür ve sanat) ve Kapanış Çemberi (yaratıcı ifade).