FTK

FasTrack Explorers

FasTrack Explorers Program Logo

FasTrack Explorers ImageE

Araştırma her çocuk için doğal bir içgüdüdür, öyleyse neden sorularına yanıt bulmalarına izin vermeyelim? 2-4 yaş arası çocuklar için, FasTrack® Tots derslerini, okuma-yazma ve matematik bileşenleriyle bir araya getiren, eğlenceli, çok-günlük bir “macera”. Çocuklar elişi etkinlikleri, iletişim, topluluğa konuşma becerileri, dil ve sayılara odaklanmanın karışımıyla, eğlenceli ve dengeli bir erken eğitim alırlar. Bu program günde üç saat, haftada beş güne kadar, toplam 44 hafta sürmektedir.

 

FasTrack® Explorers, okul öncesi yaşta olan çocukların gelecekteki akademik gelişimleri için sağlam bir temel oluşturan öğretmen rehberliğinde bir programdır. FasTrack Explorers, yaratıcılık, iletişim, güven, eleştirel düşünme ve işbirliği becerilerini öğrenime sunduğu için, heyecan verici ve interaktif programı sayesinde ,çocuk merkezli bir eğitim olabilmektedir. Sayı, dizi ve desen etkinlikleri gibi matematik öğeleri, gelecekteki eğitim için temel alıştırmalardır. Ses öğeleri, çocukların oynamasını, yaratmasını ve sözlü kelime dağarcığını genişletmesini sağlayan dil etkinlikleridir. FasTrack Explorers programında, tüm motor becerilerini ve çocuk tekerlemeleriyle işitsel ayırt edebilirliği artırmak için müzik etkinlikleri de kullanılmaktadır. FasTrack Learning Station® , Explorers programının arkasındaki itici güçtür ve bu her FasTrack dersinde belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

 

 

FasTrack Explorers ImageGün boyunca verilen dokuz farklı öğe sayesinde, çocuklara zig-zag eğitim℠ verilmektedir. Bu metot, görsel, işitsel ve kinestetik öğrenmeye maruz kalmaları sayesinde, farklı öğrenme yollarının gereklerini karşılayarak, çocukların bilgi edinmesine olanak sağlar. FasTrack Explorers programının öğeleri şunlardır: Hoşgeldin Zamanı (geçiş ve sosyalleşme), Hoş geldin Çemberi (yaratıcı ifade), FasTrack Learning Station (fen ve yaratıcılık), Atıştırma Zamanı (sosyalleşme), Hareket (tüm motor becerileri), Akademik İstasyonlar (dil, okuma-yazma ve matematik), Müzik Zamanı (FasTrack Music), Yaratıcı Zaman (kültür ve sanat) ve Kapanış Çemberi (yaratıcı ifade).