FTK

FasTrack Learning Station

FasTrack Learning Station

FasTrack Learning Station Image

 

Oxford Üniversitesi, MIT, Harvard Universitesi ve NASA gibi önde gelen akademik ve bilim merkezlerinde, ve Microsoft, Jet Tahrik Laboratuvarı, Marrill Lynch ve Boeing gibi önde gelen araştırma merkezleri ve şirketlerde kullanılan teknolojinin aynısı FasTracKids sınıfında da kullanılmaktadır. FasTracKids®müfredatının kalbinde, bilgisayar teknolojisi, LCD projeksiyon ve bir interaktif beyaz tahtanın eşsiz bir birleşimi olan FasTrack Learning Station®aracılığıyla sunulan CD-ROM tabanlı dersler bulunmaktadır. Bu heyecan verici teknoloji, erken öğrenme sürecinde çocukların dikkatini üzerine çekmekte ve eğitimli FasTracKids öğretmenlerinin her bir çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarına konsantre olmasına olanak sağlamaktadır.

 

FasTrack Learning Station eğitimli öğretmenlerin derslerde multimedia videolar, sesler ve canlandırmalar göstermelerine olanak sağlar, bu arada öğrenciler de ekranda gördükleri nesnelerle ve resimlerle etkileşim içine girebilmektedirler. İnteraktif beyaz tahta üzerine yaptıkları 10 yılı aşkın araştırmalar üzerine, uluslar arası eğitim uzmanları, bu teknolojinin motivasyonu ve katılımı artırdığı, farklı eğitim stillerini uyum içerisinde bir araya getirdiği, malzeme hafızasını artırdığı ve öğretmen verimliliğini geliştirdiğini söylemektedirler. İnteraktif beyaz tahta, büyük, hareketli resimler göstererek ve çocukların harfleri, numaraları, kelimeleri ve resimleri parmaklarıyla hareket ettirip malzemeyle fiziksel etkileşime geçmesine izin vererek, hem görsel hem kinestetik öğrenicilerin ihtiyaçlarına cevap verir. Özel ihtiyaçları olan çocuklar, beyaz tahta üzerindeki bilgiyi, geleneksel eğitime göre daha rahat görebilir, okuyabilir ve işleyebilir. Bu yenilikçi teknoloji erken öğrenmenin hayata geçmesine yardım eder ve çocuklar için fırsat ve kışkırtmalar dolu yeni dünyalar açar.

 

“Altı yaşındaki kızım çok meraklı ve FasTracKids dersine gitmek için her zaman çok hevesli” diyor Bangladeş’teki Monira isimli öğrencinin annesi. “Amazon Yağmur Ormanları, Antarktika ve Sahara Çölü’nü ziyaret etme şansını yakaladığı FasTracKids Biyoloji dersinden gerçekten çok hoşlandı. Üstelik, bize bu tecrübesinden ve neler gördüğünden de bahsetti, çöldeki develer ve çakallar, Antarktika’daki balinalar ve penguenler ve Amazon’daki yılanlar, kuşlar, maymunlar, kurbağalar ve ağaçlar.”

 

Hızla değişen dünyamızın neden olduğu beklentiler düşünüldüğünde, direkt olarak erken çocukluk eğitimine ve çocukların nasıl başarabileceklerine odaklanmak fevkalade önem taşımaktadır. FasTracKids, küçük çocukların yeni potansiyel dünyaları keşfetmelerine yardımcı olmak için FasTrack Learning Station’ı kullanır. CD-ROM üzerinden öğretilen derslerle, müfredat dünya çapında sürekli olarak sunulmaktadır. Bu öğretmenlerimizin dersleri kaliteli bir şekilde kolaylaştırmalarına yardımcı olmaktadır. Şuna kesinkes inanıyoruz ki, hepimiz daha iyi öğrenciler olmak için adımları attığımızda, bu daha iyi bir dünya için dev bir sıçrama olacaktır.