FTK

FasTrack Music

FasTrack Music Program Logo

FasTrack Music Image

Müziksiz bir dünya nasıl olurdu? 2-4 yaş arası çocuklar için hazırlanan programda çocuklar, hareket etmeye, şarkı söylemeye, taklit yapmaya ve müzik sevgilerini paylaşmaya başlarlar. İlerledikçe, hafıza, bilişsel gelişim, öğrenme ve duygularını ifade etme becerilerini geliştirirler. Bu erken öğrenim programı, çocukları müziğin yaratıcı dünyasıyla tanıştırmanın eğlence ve enerji dolu bir yoludur. Ödül alan ABC Music & Me™ müfredatı sayesinde; çocuklar forte (yüksek sesli) ve piano (düşük sesli) gibi müzik terimlerini öğrenirler. Çocuklar aynı zamanda sırasını bekleme, işbirliği ve dinleme gibi grup sosyal davranışlarını öğrenirler. Çocuklar müzik aletlerini keşfetmeye teşvik edilirler ve bu da işitsel ayrımcılığı artırarak, gelecekteki müziğe karşı oluşacak ilgiye bir temel oluşturur. Çocukların eğlenceye evde devam edebilmeleri için aylık opsiyonel ev kitleri bulunmaktadır.

 

FasTrack Music Image

4-6 yaş arası çocuklar için hazırlanan gelişmiş program, 2-4 yaş programı ile aynı konseptlere dayanmaktadır, ancak müfredat çocukları -yine eğlenceli ve olumlu bir deneyim ile- geleneksel müzik derslerine hazırlamaya odaklanmıştır.Çocuklar müzik simgeleri, yeni enstrümanlar ve müzikle ilgili kelimeler öğrenirken, besteciler, şarkılar, klasik ve caz gibi müzik stilleri ile tanışırlar. Çocuklar aynı zamanda piyano klavyesiyle de tanışırlar ve temel klavye teknikleri öğrenirler. Gelişmiş program, çocuğun eğer ilgisi varsa, ilerideki resmi müzik derslerine de öncü bir rol oynayabilir. Bu dersler, müzik eğitimi için ve müzikten, hareketten ömür boyu zevk almak için sağlam bir temel oluşturacaktır.

Araştırmalar göstermektedir ki müzik, çocukların daha iyi birer öğrenici olmalarına yardımcı olmaktadır ve yeni doğmuş bir bebek bile müziğe duygusal olarak tepki vermektedir. Araştırmalar aynı zamanda öğrencilerde matematiksel yetenek ile müzikal farkındalık arasında bir bağlantı olduğunu da göstermektedir. Eğlenceli, enerjik FasTrack Music® programı, bir çocuğun ömür boyu sürecek eğitim kariyeri için mükemmel bir başlangıçtır.