FTK

FasTrack Tots

FasTrack Tots Logo

FasTrack Tots Image

Küçük çocukların çok meraklı olmaları harika değil midir? 2-3½ yaş arasındaki çocuklar için sunduğumuz bu programımız, çocukların meraklarını yapıcı yönde geliştirmesini ve bunun yanında iletişim, konsantrasyon, özgüven ve sosyal becerilerinin pekiştirilmesini sağlayan bir programdır. Çocuklar şarkılar söyledikleri, hareketli etkinlikler ve elişi etkinlikleri yaptıkları erken öğrenme derslerimize haftada bir saat katılırlar. FasTrack® Tots çocukları anaokuluna hazırlar ve onların FasTracKids® temel programına kusursuz bir şekilde geçişini sağlar.

 

FasTrack Tots, CD-ROM derslerini interaktif bir tahtayla entegre eden FasTrack Learning Station® üzerinde öğretilir. Çocuklar görerek, duyarak, dokunarak ve yaparak öğrenirler. Dersin hızını, sınıf öğretmenine ve Learning Station’da sunulan içeriğe verdikleri karşılık ile çocuklar kontrol eder. FasTracKids dersleri, Zigzag Eğitim℠denilen eşsiz bir metodoloji kullanırlar. Çocukların ilgisini korumak ve onlara odaklanma ve konsantrasyonlarını geliştirmede yardımcı olmak için etkinlikler sık sık değişir.

 

FasTrack Tots Image

FasTrack Tots, küçük çocukları sınıf ortamıyla tanıştırır. Bu küçük öğrenicilerin kısa dikkat sürelerine göre tasarlanan FasTrack Tots, şarkılar, hareket ve el işi etkinlikleri içeren dikkat çekici derslerden oluşmaktadır. Çocuklar sınıftaki diğer öğrencilerle, yardımcı öğretmenlerle ve öğretmenlerle etkileşime girdikçe, temel sosyal, liderlik ve takım çalışması becerileri üzerinde durulur.  Çocuklar yeni buldukları iletişim becerilerini kullanma ve sınıf tartışmaları, rol alma etkinlikleri ve diğer etkinlikler sayesinde öz saygılarını geliştirme imkanı bulurlar.

 

Gelişim raporları, öğretmenlere yazılı sonuçları veliler ile paylaşma imkanı sağlar ve FasTracKids’i diğer erken öğrenme programlarından ayırır. FasTrack Tots, çocukların gelişimsel olarak hazır olduklarında iki saatlik FasTracKids derslerine kolayca geçiş yapmalarına imkan vermek için, FasTracKids ile aynı planlama ve müfredatı izler.