FTK

FasTracKids

FasTracKids Program Logo

FasTracKids Image

Çocuğunuz durmadan değişen dünyamızda başarılı olmaya hazır mı? FasTracKids®, 3-8 yaş arası anaokulu ve ilkokulun ilk yıllarındaki çocuklara eğlenceli ve interaktif etkinlikler aracılığıyla yaratıcılık, iletişim, güven, eleştirel düşünme ve işbirliği becerilerini kullanmayı öğretir.FasTrack Learning Station® kullanarak çocuklar biyoloji, astronomi ve sanat gibi geleneksel başlıklardan, ekonomi, teknoloji, hedefler ve yaşam dersleri gibi erken eğitimde genellikle verilmeyen başlıklara kadar uzanan 12 konuyu keşfederler. Haftada bir kez iki saat olarak verilen 96 haftalık bir program, çocuğunuza okul ve yaşamında başarılı olması için gereken becerileri verir. Modüler müfredatı öğrencilerin herhangi bir zamanda kayıt olabilmelerine izin verir.

 

Çocuklar görerek, duyarak, dokunarak ve yaparak öğrenirler. Dersin hızını, sınıf öğretmenine ve FasTrack Learning Station’da sunulan içeriğe verdikleri karşılık ile çocuklar kontrol eder. FasTrack® Tots, CD-ROM derslerini interaktif bir tahtayla entegre eden FasTrack Learning Station üzerinde öğretilir. Çocukların dersten öğrendiklerinin ve sunumlarının videoya kaydedilmesi, veliler ve belgelenen gelişim için bir geri bildirim sağlamaktadır. FasTracKids dersleri, Zigzag Eğitim℠ denilen eşsiz bir metodoloji kullanırlar. Çocukların ilgisini korumak ve onlara odaklanma ve konsantrasyonlarını geliştirmede yardımcı olmak için etkinlikler sık sık değişir. 8:1’lik öğrenciye öğretmen oranı ve sınıfta en fazla 16 öğrenci olması, öğretmenlerin kişisel dikkat göstermeleri için vakit ayırmalarına imkan sağlar.

 

FasTracKids Image

FasTracKids derslerin içeriğine (ne) olduğu kadar, öğrenmenin sürecine de (nasıl) odaklanır. İki saatlik derslerin her biri, 12 farklı konunun “nasıl” ve “ne”lerini anlatır ve çocukları “Neden?” diye sormaya teşvik eder. FasTracKids; Astronomi, Biyoloji, İletişim, Yaratıcı Edebiyat, Yaratıcılık, Dünya Bilimleri, Ekonomi, Hedefler ve Yaşam Dersleri, Matematik, Doğa Bilimi, Güzel Konuşma, Drama ve Sanat ve Teknoloji gibi eğlenceli ve dikkat çekici başlıklar içerir. Çocuklar her konu alanı için 16 saatlik ders görürler. Program boyunca, çocuğun ilerlemesi hakkında kişiye özel tartışma fırsatı sunan veli görüşmeleri gerçekleştirilir.