FTK

History

FasTracKids’in Tarihçesi

Betsy the Beaver

1997’de bir girişimci bir eğitimci ile karşılaştı. Girişimcinin çocuklarda temel becerilerin oluşturulması ile ilgili bir vizyonu vardı, böylece yaşamları boyunca daha iyi birer iletişimci, problem çözücü ve lider olabileceklerdi. Eğitimci ise, çocuğun yaratıcılık ve eleştirel düşünme becerilerini oluşturan, çalışma kitabı temelli bir müfredat geliştirmişti.

1998 Ocak ayında, FasTracKids® International kuruldu ve müfredatın fikri mülkiyet haklarını satın aldı. Sonra temel erken eğitim programı olan FasTracKids®’i geliştirmeye başladı. FasTracKids® çocukları tamamen meşgul eden interaktif bir multimedya platformu geliştirdi.

Çocuklara sunduğu 12 konu alanı ile FasTracKids® eğitimde çoklu duyusal yaklaşım (işitsel, görsel, dokunsal, ve kinestetik) kullanır. FasTracKids eğitmenleri, bu yaklaşım ile her bir çocuğun öğrenme sürecini kolaylaştırmaya odaklanırlar. Program, çocuğun bütün duyularını meşgul eden tutarlı, yüksek kaliteli bir sunum ve öğretme metodolojisi sağlar.

FasTracKids, 5 ülkede ilk franchise belirlemelerini yaparak uluslararası bir şirket olarak işe başladı. 1998 Ekim ayında, ilk merkezler Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Malezya, Meksika, Singapur ve Venezüella’da hem İngilizce hem de İspanyolca hizmet vermeye başladı. O günden beri, FasTracKids dünyanın en hızlı büyüyen franchise firmalarından biridir. FasTracKids, Entrepreneur Magazine (Girişimci Dergisi) gibi yayınlar tarafından önde gelen franchise organizasyonu olarak kabul edilmektedir. FasTracKids aynı zamanda Colorado Eyalet Valisi’nin İhracatta Mükemmellik Ödülü’nü, ve Birleşik Devletler Ticari Hizmetler Yılın İhracatçısı ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Zuma the Dolphin

FasTracKids franchise pazarı, bugün beyin gelişimi hakkında bilinenler ile erken çocukluk eğitimindeki yenilikçi metotlara duyulan ihtiyacın kombinasyonu ile yaratılmıştır. Araştırmacıların çoğu bir çocuğun beyin nöron ağının veya öğrenme kapasitesinin gelişimi için “fırsat penceresinin” 0 ile 8 yaş arasında olduğunu kabul etmektedir. Bu değişen dünyada, veri ve gerçekleri öğrenmenin yanında öğrenme sürecinin geliştirilmesine de odaklanmak gerekmektedir.

Bugün, FasTracKids’in merkezi Denver/Colorado’da bulunmaktadır. Ekip, franchise aracılığı ile dünya çapında kaliteli erken çocukluk eğitimi programları sunmayı taahhüt etmiş uzmanlardan oluşan özel bir gruptur.